Лудогорец и Литекс завършиха 0:0

лудогорец -литекс  Лудогорец Разград и Литекс Ловеч завършиха 0:0 в дербито от 20-тия кръг на “А” група.

Срещата се игра под проливен дъжд на стадион “Лудогорец Арена” в Разград.

В първите 3-4 минути на мача гостите от Ловеч наложиха преса и пречеха на Лудогорец да изнесе топката.  Постепенно “Орлите” изравниха играта и започнаха да поглеждат към вратата на Илко Пиргов.  В 5-та минута силен удар на Мишо Александров премина покрай левия стълб на вратата на гостите. Въпреки отличното си тревно покритие и дренаж, мокрият терен затрудняваше футболистите. До края на първото полувреме и двата отбора сътвориха по няколко опасни положения, но до гол не се стигна.

Втората половина на срещата започна с игра предимно в центъра на терена. В 57-та минута отборът на Лудогорец остана с 10 човека, след като Йордан Минев извърши грубо нарушение и получи втори жълт картон, последван момрнтално от червен.

Треньорът Ивайло Петев реагира мигновенно и извърши две смени. В 62-та минута Михаил Александров отправи силен удар към вратата на Литекс, но вратарят Пиргов спаси. В 66-та минута далечен изстрел на Марселиньо премина над напречната греда.

Макар и с човек по-малко Шампионите от Разград продължаваха да играят активно и да търсят победата. Сърцатата игра на “Орлите” не позволяваше на отбора на Литекс да реализира численото си превъзходство.

В 80-та минута Петев вкара в игра Кишада. Ходът му показа, че макар и с човек по-малко отборът до последно ще търси победата. Малко след това Лудогорец пропусна чисто положение за гол, след като Ернандес неволно попречи на нахлуващия Марселиньо, да вкара топката във вратата на гостите от Ловеч.

В последните секунди на мача разбъркване пред вратата на Лудогорец замалко не доведе до гол за Литекс. Веднага след последбият съдийски сигнал треньорът на Лудогорец Ивайло Петев нахлу на терена да иска обяснения от съдията за прекъсването на последната контраатака на “Орлите”.

Въпреки нулевото реми  Лудогорец остава на върха на класирането с 47 точки, втори е Левски 45.

В следващия кръг Лудогорец гостува на ЦСКА в София в четвъртък.