Лудогорец Разград с нулево реми срещу Берое в Стара Загора

Берое-Лудогорец    Лудогорец Разград завърши 0:0 срещата си с Берое на стадиона в Стара Загора в последния  мач от 17-ия кръг на “А” група.
С това равенство “Орлите” пропуснаха да увеличат преднината си пред следващия ги “Левски” на 4 точки, след вчерашната загуба на “сините” от “Ботев”.
Срещата на градския стадион в Стара Загора започна с превес на домакините, който те не успяха да оползотворят. На няколко пъти отличните рефлекси на вратаря на Лудогорец Владо Стоянов запазиха вратата на “Орлите” суха. Най сериозното положение за Берое дойде в 35-та минута когато Дончо Атанасов остана сам срещу вратаря на Лудогорец, но ударът му бе спасен .
Постепенно шампионите изравниха играта, но не успяха да стигнат до голово положение.

Второто полувреме започна с равностойна игра в централната част на терена. Постепенно гостите от Разград притиснаха старозагорци в собствената им половина и започнаха да търсят възможности за отбелязване на гол. Добри удари към вратата на Берое отправиха Марселиньо, Моци, Мирослав Иванов и капитанът Емил Гъргоров, но до гол не се стигна.
Срещата завърши при резултат 0:0, Берое излезе от зоната на изпадащите.
Лудогорец Разград е начело на класирането с 42 точки, втори е Левски с 40.

Берое: Караджов, Крумов, Стойчев, Зафиров, Пенев, Елиаш (Джоман – 82) Лозейро, Педро, Андонов (Саюд – 65), Атанасов
(Мартинс – 76), Христов

Лудогорец: Вл. Стоянов, Кайсара, Гулдан, Моци, Минев, Генчев, Дяков, И. Стоянов (Бакалов – 64), Марселиньо, М. Иванов (Безяк – 85), Гъргоров