Лудогорец Разград стартира с победа 2:0 срещу Черно море

Лудогорец-Черно море   Шампионът Лудогорец Разград победи с 2:0 Черно море в среща от първия пролетен кръг на “А” група.

Двубоят се игра на стадион “Лудогорец Арена” в Разград. Тази среща бе и официален дебют за Георги Иванов – Гонзо начело на Черно море, който днес празнува 100-годишен юбилей.

Първото полувреме на мача започна с очакван домакински натиск на “Орлите”. Пред вратата на вратаря на варненци Китанов множество пропуски направиха Безяк, Марселиньо, Минев и Иван Стоянов.

В последните секунди на първото полувреме Марселиньо стреля диагонално  от малкото наказателно поле, но нова отлична намеса на Китанов спаси гостите.

Второто полувреме започна с гол ” от съблекалнята”. Малко след подновяването на играта Мирослав Иванов стреля от фаул, топката срещна напречната греда, а при добавката Марсеиньо откри резултата на опразнената врата.

През второто полувреме отново много добри спасявания направи вратарят на гостите Китанов, който спаси отбора си от разгромен резултат.

Влезлият като резерва в 87-та минута Димо Бакалов оформи крайният резултат 2:0 с глава, след отлично центриране на Кайсара.

С тази победа отборът на Лудогорец остава на върха с точка преднина пред Левски, който малко по-рано днес победи Черноморец с 2:0 в Бургас.

ЛУДОГОРЕЦ: 21.Стоянов, 80.Кайсара, 25.Минев, 27.Моци, 33.Гулдан, 8.Генчев, 18.Дяков, 84.Марселиньо, 22.Иванов, 73.И.Стоянов (87 – 19.Бакалов), 9.Безяк (63 – 23.Гъргоров)
Треньор: Ивайло Петев

ЧЕРНО МОРЕ:  33.Китанов, 91.Атанасов, 3.Р.Колев, 18.Комел, 15.Александров, 6.Бергонси, 21.Г.Илиев, 13.Т.Колев, 83.Идалго (67 – 11.Райков), 17.Божилов, 10.Манолов (67 – 9.Паломино)