Лудогорец Разград е есенен първенец на “А” група

Лудогорец-Монтана
Снимка: Валентин Найденов

Лудогорец Разград ще зимува на върха на “А” група след класическа победа над отбора на Монтана с 3:0 в среща от последния кръг на есенния дял на шампионата.

Двубоят започна с очакван домакински натиск на Лудогорец, но домакините не  съумяваха да достигнат до положение за гол.

В 33-та минута на срещата Шампионите  направиха добра атака, при която Мирослав Иванов два пъти стреля в наказателното поле, но вратарят на гостите от Монтана Веселин Цветковски спасяваше. Третият удар беше на Любомир Гулдан и след него топката влезе във вратата на гостите за 1:0.

В края на полувремето  Пашов спъна Витиня в наказателното поле и главният съдия  Станислав Ставров отсъди дузпа за “Лудогорец”. След бурни протести директен червен картон получи Милен Лахчев от Монтана.

Иван Стоянов бе безкомпромисен при изпълнението на дузпата – 2:0 за Лудогорец.

Второто полувреме на мача премина под диктовката на домакините от Разград, които играеха с човек повече.

Единственото положение за гостите бе в 75-та минута, когато изстрел на Петров от около 30 метра, който срещна дясната греда на вратата на Урош Голубович.

В 85-ата минута Димо Бакалов центрира отляво и Мишо Александров отблизо засече топката във вратата на Монтана – 3:0.

Срещата завърши при този резултат.

“Темпото не беше толкова високо, но с оглед на тежката година играхме на не повече от 70%. Добре контролирахме нещата в целия мач. Щастливи сме, че сме есенни шампиони. Напълно закономерно и заслужено ще сме на това място. Няма да има драстични промени. Ще се подсилим за пролетния полусезон, който ще бъде по-ожесточен от миналата година.”, сподели треньорът на Лудогорец Ивайло Петев  след края на двубоя.

След тази победа Лудогорец събра актив от 38 точки, с които ще зимува на върха в А група, с точка преднина пред Левски.