Лудогорец Разград отново победи Левски с 2:1

лудогорец  Лудогорец Разград победи Левски София с 2:1 в дербито от 13-ия кръг на “А” група.
Срещата се игра пред препълнените трибуни на стадион”Лудогорец Арена” в Разград.

Срещата започна с очаквано силно темпо за Лудогорец, като още в шестата минута при една отлична атака топката стигна до Марселиньо, който стреля опасно от точката на дузпата, но Ангелов блокира шута му по великолепен начин. Пет минути по-късно при  изпълнение на ъглов удар се получи голямо меле в наказателното поле на „сините“ и  Станислав Генчев с шут от няколко метра намери мрежата за 1-0.

До края на първото полувреме “Орлите”  продължиха с натиска си пред вратата на гостите от Левски, но въпреки създадените положения, не стигнаха до втори гол.

Второто полувреме започна неочаквано добре за гостите от София, след като Мюлдер центрира отдясно, Марсиньо свали с глава към Илиян Йорданов, който финтира защитник и с удар от 5-6 метра намери мрежата на Голубович – 1-1.

Футболистите на Ивайло Петев реагираха много бързо и в 58-ата минута Станислав Генчев със страхотен удар от 30 метра изненада Василев, давайки отново аванс на домакините – 2-1.

До края на мача домакините контролираха играта и не дадоха почти никакви възможности на “сините” за изравнителен гол.

Играчите на Лудогорец демонстрираха качествен футбол, здрави единоборства, технични отигравания, създадоха доста чисти голови положения, вкараха две попадения и не дадоха почти никакви шансове на гостите от Левски.
Левски с почти нищо не показа, че е дошъл в Разград за трите точки. “Сините” бяха твърде апатични, плахи и лесно разгадаеми. Нямаха никаква идея в атака, а защитата на “сините” правеше безумни грешки.

С тази победа Лудогорец увеличи актива си  и успя да се изкачи на първо място, задминавайки именно Левски. „Сините“ са втори.

ЛУДОГОРЕЦ: 1.Урош Голубович, 25.Йордан Минев, 5.Александър Барт, 27.Козмин Моци, 80.Жуниор Кайсара, 8.Станислав Генчев, 18.Светослав Дяков, 84.Марселиньо, 73.Иван Стоянов, 23.Емил Гъргоров, 22.Мирослав Иванов
Резерви: 30.Георги Аргилашки, 20.Шоко, 33.Любомир Гулдан, 14.Мичел Бурзорг, 14.Димо Бакалов, 11.Жуниор Кишада, 7.Михаил Александров

ЛЕВСКИ1.Ивайло Василев, 2.Дъстли Мулдер, 3.Ромен Ели, 25.Даниел Димов, 6.Орлин Старокин, 4.Станислав Ангелов, 45.Владимир Гаджев, 10.Христо Йовов (46-31.Марсиньо), 22.Илиян Йорданов, 16.Кристовао Рамос, 19.Базил Де Карвальо
Резерви: 24.Александър Любенов, 20.Александър Башлиев, 28.Нуно Пинто, 18.Борислав Цонев, 31.Марсиньо, 8.Роман Прохазка, 9.Жоао Силва