Лудогорец загуби с 1:2 от ЦСКА

Лудогорец--ЦСКАЛудогорец загуби от ЦСКА с 1:2 първия 1/16 финал за Купата на България. Мачът се игра късно снощи на стадион “Лудогорец Арена” в Разград.

Публиката в Разград стана свидетел на интересен двубой, който сътвориха футболистите на двата отбора.

Мачът започна отлично за Лудогорец, който излезе с променен състав в сравнение с последния двубой в Бургас. Вместо Йордан Минев, който не бе в групата в стартовия състав попадна Шоко. Франк Гела пък бе предпочетен пред Иван Стоянов.

В 11-ата минута Гела напредна отлично по десния фланг и центрира, като топката стигна до Мирослав Иванов , който с лекота вкара топката във вратата на ЦСКА.

В 30-та минута Марселиньо пропусна чисто положение за Лудогорец да поведе с 2:0.  В 35-ата минута ЦСКА изравни след контраатака, при която Лукас Саша изведе Мишел Платини сам срещу Чворович, бразилецът премина през вратаря и прати кълбото в мрежата – 1:1.

Преди почивката главният съдия Ристосков направи груба грешка, след като не изгони Абел Анисе за поредица груби фаулове.

Второто полувреме започна с  натиск на Лудогорец, докато ЦСКА се прибраха в своята половина и разчитаха на контраатаки. “Орлите” създадоха доста положения, но топката не влизаше във вратата на Черни.

В 61-та минута продължителна атака на ЦСКА завърши с пас на Платини към Лукас Саша. Бразилецът изкочи в удобна позиция срещу Иван Чворович и отбеляза втори гол за ЦСКА – 1:2.

До края на срещата Лудогорец не успя да отбележи гол и така утежни задачата си за реванша в София.

“Двубоят не е предрешен, ще се борим с всички сили. След като не успяхме да победим е нормално да се говори за криза. Загубихме точки в първенството, които по никакъв начин не трябваше да губим. Жалко е, че днес отново след наши грешки загубихме с 2:1. Но това се случва във футбола“, заяви Ивайло Петев след срещата.

Лудогорец: 91.Иван Чворович, 20.Шоко (79 – Витиня), 5.Александър Барт, 33.Любомир Гулдан, 80.Жуниор Кайсара, 8.Станислав Генчев, 18.Светослав Дяков, 22.Мирослав Иванов, 84.Марселиньо, 23.Емил Гъргоров (67 – Роман Безяк), 99.Франк Гела (67 – Иван Стоянов)

ЦСКА: 12.Томаш Черни, 11.Иван Бандаловски, 66.Пламен Крачунов, 19.Апостол Попов, 8.Лукас Саша, 5.Тодор Янчев, 99.Нджонго Присо, 14.Серж Нюаджи (46 – Сержиньо), 17.Абел Анисе, 23.Мишел Платини (90+2 – Тасио)