Лудогорец Разград загуби от Черноморец в Бургас

Черноморец-Лудогорец
Снимка:Велизар Маджаров

Шампионът Лудогорец Разград загуби с 1:0 при гостуването си в Бургас от отбора на Черноморец.

Футболистите на  Ивайло Петев записаха първа загуба след поредица от 19 срещи в елита, в които не познаваха вкуса на поражението. За последно “Орлите” загубиха на 24 март от Славия с 2:3 в София.

Лудогорец започна активно мача и още в първите минути вратарят на домакините Стоян Колев се прояви добре при удари на Йордан Минев и два на Станислав Генчев.

След центриране от пряк свободен удар в  31-та минута домакините Черноморец откриха  резултата.  Вратарят на “Орлите” Иван Чворович и защитниците пред него направиха груба грешка и позволиха на падналия на земята Тодор Паланков да отбележи единствения гол в мача.

По време на почивката между двете полувремена на терена млад мъж от Бургас предложи брак на приятелката си от Разград.

Второто полувреме Лудогорец упражни натиск и взе териториален превес, но до гол не се стигна.

Положения за гол пропуснаха Марселиньо, Гъргоров, Моци.

Най- чистото положение бе на Марселиньо, който се разходи между бранителите на Черноморец, но ударът му излезе в аут.

След срещата треньорът Ивайло Петев заяви: “Представяме се под нивото си. Това не е онзи “Лудогорец”, който неговите привърженици са свикнали да виждат”.