Лудогорец Разград завърши 1:1 с Ботев Враца

Лудогорец Разград Лудогорец Разград завърши 1:1 срещу Ботев Враца.

На негостоприемния стадион “Христо Ботев” шампионите от Разград не успяха да вземат 3-те точки и да увеличат аванса си пред Левски на 5 точки.

Срещата започна с натиск на Лудогорец и няколко опасни положения пред вратата на домакините.

В 14-ата минута атаката на “Орлите” мина през Мирослав Иванов, който нахлу в наказателното поле и хитро върна на точката на дузпата за Генчев, който от десетина метра вече преодоля вратаря на Ботев за 0:1.

Малко по-късно Миро Иванов пропусна още няколко положения.

Пропуски направиха още Марселиньо и капитанът Емил Гъргоров.

След почивката капитанът на Лудогорец бе заменен от Кишада, който можеше да вкара за 0:2 в 61-ата минута, когато на изгодна позиция получи пас от Миро Иванов, но стреля встрани от вратата.

Студен врачански душ попари шампионите в 63-та минута, когато последва бърза контраатака на Ботев, топката попадна в Андрей Атанасов, той премина през защитата на Лудогорец, стреля, топката се отби в тялото на вратаря Иван Чворович, но въпреки това мина голлинията – 1:1.

След изравнителния гол последва мощен натиск на гостите от Разград. Играта се водеше изцяло в половината на Ботев, но до гол не се стигна.

Най-чистото положение  дойде в 82-ата минута, но бе пропуснато от Марселиньо. Иван Стоянов отправи поредното центриране в пеналтерията, този път от пряк свободен удар, а топката попадна в непокрития бразилец, но той стреля разочароващо встрани от вратата. Това бе последното положение в мача за шампионите.

Срещата завърши при резултат 1:1.

Лудогорец Разград продължава да е на върха в “А” група с 3 точки преднина пред следващия го отбор на Левски.