Лудогорец Разград продължи победната серия с 3:0 срещу Миньор

лудогорец-миньор  Шампионът Лудогорец Разград продължи победната си серия в “А” група с победа над Миньор Перник с 3:0.

Срещата започна с игра предимно в централната част на терена, без опасности и пред двете врати.

В 14-ата капитанът на “Орлите” Емил Гъргоров влезе в наказателното поле, имаше съприкосновение с футболист на гостите от Перник и искаше дузпа, но съдията Мартин Богдев не отсъди такава.

Постепенно шампионите затегнаха обръча пред вратата на Миньор, но на няколко пъти пропуснаха гола.

В 24-та минута Емил Гъргоров бе изведен на левия фланг на атаката на Лудогорец, изчака включване на Марселиньо, подаде му брилянтно и бразилецът от около 8-9 метра отбеляза за 1:0.

В края на първото полувреме Емил Гъргоров получи неприятна контузия и принудително напусна терена.

Втората част започна с мощен натиск на домакините от Разград, който доведе до редица корнери пред вратата на Миньор, но след тях не последва гол.

В 53-та минута Венци Василев получи директен червен картон, след като с ръка изби от голлинията удар на играч на Лудогорец. Реферът Богдев отсъди и дузпа в полза на “орлите”.

2:0 – Иван Стоянов изпълни точно отсъдената дузпа и покачи резултата.

В 66-та минута последва втора дузпа за Лудогорец за игра с ръка на Бумела.

3:0 – Мирослав Иванов не сгреши от бялата точка.

До края на срещата не бе отбелязан нов гол.

С постигнатата осма поредна победа Шампионът Лудогорец Разград остава начело в класирането на “А” група.