Лудогорец Разград разгроми като гост с 5:2 Локомотив Пловдив

Лудогорец Разград  Лудогорец Разград разгроми като гост Локомотив Пловдив с 5:2 в мач от 7-ия кръг на “А” група.

“Смърфовете” досега нямаха загуба от шампионите и се надяваха да прекъснат победната им серия.

Срещата започна с по-активна игра на гостите от Разград.

Първото положение дойде в 8-ата минута когато  Гела напредва до аутлинията и центрира, но играчите на Лудогорец се разминаха с топката.

В 36-та минута след отлично разиграване на заучено положение при фаул, Генчев подаде топката към капитана Емил Гъргоров, той изведе отлично Марселиньо и бразилецът безпроблемно отбеляза за 1:0.

В 42-та минута с прецизен пас  Бадема изведе Гела и той вкара първия си гол за шампионите- 2:0 за Лудогорец.

В края на първото полувреме вратарят на Локомотив спаси опасен изстрел на Иван Стоянов.

Кирил Котев върна един гол за Локомотив в 58-ата минута. След разбъркване топката стигна до бранителя, който отблизо се оказа най-съобразителен и връща Локомотив в мача.

В 65-та и 68-ма минута капитанът на Лудогорец Емил Гъргоров отбеляза два бързи и красиви гола и доведе резултата до 4:1 за “Орлите”.

В 76-та минута след слаба реакция на защитата на Лудогорец при центриране Рангел Абушев отбеляза вторият гол за домакините.

В последната минута на добавеното време Мичел Бургзорг отбеляза петият гол за шампионите.

След седмия кръг шампионите от Разград остават единственият отбор без загуба в „А” група и водят еднолично в класирането.

ЛОКОМОТИВ: 1.Кунчев, 17.Марков, 3.В.Георгиев (46′ 4.Абушев), 5.Ковачев, 6.Котев, 77.Диего, 16.Златински(к), 23.Д.Георгиев, 33.Атанасов, 26.Дюлгеров (88.Маламов), 9.Курдов

ЛУДОГОРЕЦ: 91.Чворович, 25.Минев, 80.Кайсара, 5.Барт, 33.Гулдан, 8.Генчев, 18.Дяков, 99.Гела, 84.Марселиньо, 73.Стоянов, 23.Гъргоров(к)