Лудогорец Разград победи с 1:0 ЦСКА

Лудогорец-ЦСКА
Снимка: БГ НЕС

Лудогорец Разград победи с 1:0 ЦСКА пред препълнените с фенове трибуни на стадион “Лудогорец Арена”.

Срещата започна с равностойна игра, предимно в центъра на терена . След 10-та минута домакините увеличиха натиска си.

Първата сериозна опасност пред вратата на гостите от София сътвори капитанът на Лудогорец Емил Гъргоров , когато Марселиньо центрира опасно в полето, Гъргоров засече с глава, но в последния момент вратарят Черни се намеси решително и изчисти в корнер.

В 17-ата минута  Гъргоров намери добре Марселиньо, но ударът на бразилеца бе неточен.

В края на първата част първо Венков се намеси решително при страхотна атака на “орлите” и подаване на Стоянов към Гъргоров. Секунди по-късно капитанът на домакините пък не успя да се разпише от фаул.

През второто полувреме мачът стана по-напрегнат и интересен.

В 71-та минута при една отлична атака на Лудогорец и съприкосновение между Мирослав Иванов и играч на ЦСКА, Деко падна в наказателното поле, но съдията отсъди непряк свободен удар за “червените” и показа втори жълт и червен картон на Иванов.

Останали с човек по-малко, “Орлите” не изневериха на шампионския си стил на игра и продължиха да атакуват противниковата врата.

В 75-та Йордан Минев овладя топката и я върна към дузпата, откъдето Марселиньо с точен удар откри резултата в мача – 1:0!

В заключителните минути на мача ЦСКА се опита да стигне до изравнителен гол, но добрата игра на защитниците на Лудогорец и на вратаря Чворович, не им позволи това.

След 6-ия кръг Лудогорец Разград е с пълен актив точки.

кажи му спечели зелена

ЛУДОГОРЕЦ: 91.Иван Чворович, 25.Йордан Минев, 5.Александър Барт, 33.Теро Мантула, 80.Жуниор Кайсара, 18.Светослав Дяков, 8.Станислав Генчев, 73.Иван Стоянов (71-99.Франк Гела), 84.Марселиньо (81-9.Роман Безяк), 22.Мирослав Иванов, 23.Емил Гъргоров (86-14.Мичел Бургзорг)

ЦСКА: 12.Томаш Черни, 4.Михаил Венков, 66.Пламен Крачунов, 19.Апостол Попов, 11.Иван Бандаловски, 5.Тодор Янчев (77-99.Нджонго Присо), 8.Лукас Саша, 17.Aбел Анисе (77-10.Сержиньо), 20.Александру Пакурар (62-24.Бернардо Тенгариня), 29.Тасио, 71.Антон Карачанаков