Лудогорец Разград победи като гост Литекс с 2:0

лудогорец разград  Лудогорец Разград победи Литекс с 2:0 в мач от 5-ия кръг на “А” група. Срещата се игра на градския стадион в Ловеч.
Шампионите от Разград започнаха мача добре и още в началото притиснаха домакините.
В 16-та минута Иван Стоянов овладя топката при дълго подаване и я отклони към Емил Гъргоров. Капитанът на “Орлите” се измъкна от пазачите си Николай Бодуров и Илия Миланов и с премерен удар от границата на наказателното поле матира вратаря на Литекс Пиргов.
До края на полувремето домакините от Ловеч създадоха няколко положения за гол, но не успяха да покорят вратата на Лудогорец.

В началото на второто полувреме гостите от Разград можеха да удвоят преднината си, но пропуски направиха Станислав Генчев и Мирослав Иванов.
В 71-вата минута след добра комбинация между Мирослав Иванов и Мичел Бургзорг бившият халф на Аякс Амстердам вкара – 2:0 за Лудогорец.
В 78-мата минута Иса прати кълбото в мрежата на Лудогорец, но страничният съдия вдигна флага за засада.
Домакините от Ловеч нямаха сили да се противопоставят на шампионите и срещата завърши при резултат 2:0 за Лудогорец Разград.

Литекс: Пиргов, И. Миланов, Бодуров, Божиков, Попов, Йеленкович, Цветков, Г. Миланов (Хасани – 77), Ваюши (Башов – 70), Г. Иванов, Заков (Иса – 64)

Лудогорец: Чворович, Барт, Гулдан, Минев, Кайсара, Дяков, Генчев, М. Иванов, Марселиньо (Бургзорг – 62), Стоянов (Гуела – 76), Гъргоров (Кишада – 90+2)