Лудогорец Разград завърши 1:1 със Стяуа

лудогорец-стяуа
Снимка:Булфото

Лудогорец Разград завърши 1:1 в приятелски мач с румънския гранд Стяуа на стадион “Лудогорец Арена”.

При отсъствието на футболистите, участващи в националния отбор, треньорът  Ивайло Петев започна със следния стартов състав: Чворович, Шоко, Барт, Моци, Кайсара, Бургзорг, Генчев, Бакалов, Александров, Безяк и Гела. От резервите в игра се появиха  Кишада, Марселиньо и Мирослав Иванов.

“Орлите” стартираха активно срещата, а Франк Гела често тормозеше отбраната на румънците. Най-чистото положение се откри пред новото попълнение Роман Безяк в 20-та минута, когато младият нападател остана непокрит срещу вратаря Разван Станка, но стреля слабо и вратарят на гостите спаси.
Кайсара и Гела направиха отлична атака в 28-та минута, след пас към Безяк той попаде на Михаил Александров, който стреля във вратаря. Седем минути по-късно „орлите” се възползваха от грешка на румънския тим, организираха контраатака, но изстрелът на Михаил Александров мина от външната страна на гредата.

През второто полувреме двата отбора си размениха по един гол.

В 60-ата минута след грешка в защитата на “Лудогорец” бразилецът Ади Роча остана сам срещу вратаря и хладнокръвно отбеляза за 1:0.

Лудогорец увеличи темпото, а влезлите след почивката Марселиньо и Мирослав Иванов раздвижиха играта на отбора.

В 85-ата минута Кишада  вкара топката във вратата на румънците, след като засече центриране от корнер.

Минута по-късно и двата тима останаха с по 10 играчи, заради разправия между Мичел Бургзорг и Тибериу Балан. Главният рефер Радан Мирянов наказа румънския играч с директен червен картон, а Бургзорг напусна терена след втори жълт картон.

Старши-треньорът на Лудогорец Ивайло Петев остана доволен от играта ни избраниците си в контролата със Стяуа:

„Доволен съм от всичките си играчи, стараха се и играха на ниво. Като цяло доминирахме и създадохме повече голови ситуации.В последната седмица футболистите ни бяха натоварени с 3-4 интензивни тренировки и това ни се отрази”.

ЛУДОГОРЕЦ: Чворович, Шоко, Барт (46-Марем), Моци, Кайсара, Генчев, Бургзорг, Александров, Гела (58-Иванов), Бакалов (51-Марселиньо), Безяк (73- Кишада)

СТЯУА: Станка, Матей, Цукала, Гардош, Латовлевичи, Чипчиу, Препелита, Балан, Парвулеску (48-Пушкаш), Роча (66-Машадо), Костеа