Шампионът Лудогорец Разград победи с 2:0 Пирин

Лудогорец Разград    В среща от 3-ия кръг на “А” група Шампионът Лудогорец Разград победи с 2:0 като гост Пирин Гоце Делчев.

Мачът се игра на обновения стадион в Гоце Делчев, който бе открит официално от Бойко Борисов.

Шампионите притиснаха домакините още след първия съдийски сигнал. Още в 6-ата минута Емил Гъргоров имаше възможността да открие резултата, но вратарят на „Пирин” Абдиков отрази удара му.
В 10-ата минута “Орлите” на Ивайло Петев стигнаха до ъглов удар, Иван Стоянов изпълни, след това Барт игра с топката, но я изкара в аут.

В 32-та минута домакините от Пирин изпуснаха най-чистото си положение в мача. При дълъг пас Борислав Хазуров излезе сам срещу вратаря Голубович, прехвърли го, но  двамата се сблъскаха. Топката отиваше към мрежата, но точно преди да пресече голлинията Барт се върна и изчисти.

Второто полувреме на срещата започна с натиск на шампиона Лудогорец. Марселиньо стреля към вратаря, но защитникът на домакините Гуцев изчисти от голлинията.

В 55-та минута след грешка на защитата на домакините Иван Стоянов центрира във вратарското поле и Марселиньо прецизно отбеляза за 1:0.

Осем минути по-късно капитанът на Лудогорец Емил Гъргоров пусна топката към Мирослав Иванов в наказателното поле, той намери Марселиньо в коридор и бразилецът от малък ъгъл отбеляза вторият гол за Лудогорец.

До края на мача домакините се опитаха да отбележат почетен гол , но не успяха.

Иван Стоянов  бе близо до трето попадение за Лудогорец, но  не успя да уцели вратата по диагонала.

След този мач Лудогорец Разград продължава да води класирането с пълен актив точки.

Пирин ГД: Абдиков, Дреновички, Гуцев, Пиргов, Фиданин, Лапантов, Лазаров (Коцев – 56), Панайотов, Марчев (Николов – 83), Одза, Б. Хазуров (Шишков – 56)

Лудогорец: Голубович, Барт, Гулдан, Минев, Кайсара, Генчев (Шоко – 61), Дяков, Иванов (Гуела – 70), Ив. Стоянов, Марселиньо (Костадинов – 85), Гъргоров