Лудогорец Разград започна новия сезон с 3:0 срещу Черно море

Лудогорец Разград  Шампионът Лудогорец Разград започна новия сезон с класическото 3:0 срещу Черно море.

Срещата се игра на негостоприемния стадион “Тича” във Варна.

“Орлите” започнаха мача със самочувствие и още в 5-та минута капитанът Емил Гъргоров имаше възможност да открие резултата, но топката се отби от крака на защитник на домакините и вратарят Китанов спаси.

В 9-ата минута Иван Стоянов стреля от фаул над стената, но топката облиза от външната страна сглобката на вратата.

До края на първото полувреме домакините на два пъти протестираха за дузпа, но главният съдия Георги Кабаков остана безмълвен, сигурен че няма нарушение на правилата.

В 55-та минута на срещата за получен втори жълт картон терена напусна Ермес Паломино и Черно море остана с 10 души.

Лудогорец се възползва много бързо от численото си предимство и откри резултата в 62-ата минута. При центриране от корнер топката стигна до Александър Барт, който не бе опазен от защитата на домакините и с глава я прати в горната греда, откъдето тя се отклони в мрежата на Китанов.

Натискът на шампионите от Лудогорец се засили и в 71-ата минута Марселиньо тресна напречната греда.

Емил Гъргоров удвои резултата в 73-та минута след подаване на Мирослав Иванов.

Четири минути преди края на мача капитанът Емил Гъргоров оформи класическото 3:0, след двойно подаване с Костадинов.

ЧЕРНО МОРЕ: 33. Китанов, 25. С. Александров, 3. Р. Колев, 12. Дечев (78 – 30. Капитанов), 15. Ал. Александров, 21. Г. Илиев (к), 4. Д. Димитров, 19. Попов, 6. Бергонски, 9. Паломино, 10. Манолов

ЛУДОГОРЕЦ: 91. Чворович, 25. Минев, 80. Кайсара, 5. Барт, 33. Гулдан, 8. Генчев (78 – 6. Костадинов ), 18. Дяков, 22. Иванов, 73. Стоянов (85 – 99. Гела), 84. Марселиньо, 23. Гъргоров (к)