Лудогорец загуби драматично с 2:3 от Динамо Загреб

лудогорец   Лудогорец Разград загуби от  Динамо Загреб с 2:3 и отпадна от турнира Шампионска лига.

Срещата на стадион “Максимир” в Загреб започна с познатото ни силно темпо на българския шампион.

Още в 12-та минута на срещата капитанът на Лудогорец Емил Гъргоров отбеляза с глава първото попадение във вратата на Динамо, след прекрасно центриране отдясно от фаул на Иван Стоянов.

В 33-та минута домакините изравниха с гол на Анте Рукавина.

Само 3 минути по-късно Иван Стоянов центрира от фаул, Марселиньо овладя топката и с шут по земя вкара за 2:1. Домакините претендираха за игра с ръка на Марселиньо, но главният съдия не уважи претенциите им.

В 57-ата минута Марселиньо нахлу в наказателното поле на Динамо и след леко побутване падна за дузпа. С необмислената си симулация си изпроси втори жълт и червен картон, с което остави отбора си да довършва срещата с човек по-малко.

Три минути след тази ситуация последва грешка на Барт и Генчев пред вратата на Лудогорец, а това доведе до шут на Рукавина и резултатът стана 2:2.

Последваха тежки минути за разградския отбор, но защитата успяваше да се справи. В 80-та минута Барт замалко да си отбележи автогол, но Голубович внимаваше.

Съдията показа ПЕТ минути продължение на мача.

В 98-минута на срещата в последната си атака Динамо Загреб отбеляза победния си гол и продължава в турнира.

ще гостува на молдовския шампион Шериф в първата среща на 31 юли, след което ще домакинства в реванша от трети квалификационен кръг на 7 август.