Лудогорец Разград спечели Купата на България

Лудогорец купа на България      Лудогорец Разград спечели Купата на България след драматичен финал на стадион “Лазур” в България.

Срещата започна не особено добре за “Орлите”, като през първото полувреме Локомотив бе по-добрият отбор на терена и съвсем логично стигна до гол на 18-ата минута на Даксон да Силва.

След гола момчетата на Ивайло Петев се разиграха, но полувремето завърши без изравнителен гол.

Второто полувреме на срещата започна с прекъсване заради хвърлени димки на терена. След подновяването на играта Лудогорец намери себе си.

Последваха непрестанни атаки към вратата на Локомотив Пловдив.

Лудогорец успя да изравни резултата в 71-та минута, когато Гъргоров изведе Марселиньо в наказателното поле на Локомотив. Бразилецът направи движение вдясно и неспасяемо прати топката в горния десен ъгъл на Караджов.

В 78-та минута,капитанът на Лудогорец  Емил Гъргоров подаде към Марселиньо, който навлезе в наказателното поле на Локомотив  и стреля покрай Караджов за 2:1.

До края на срещата последваха още няколко пропуска за Лудогорец , един червен картон за футболист на Локомотив и един спестен такъв.

Поздравяваме отбора и ръководството му, както и  всички фенове на Лудогорец Разград!

Лудогорец Разград за първи път в своята история печели Купата на България !

ЛОКО (ПД): Иван Караджов, Жереми Родригес, Танко Дяков (57-Ангел Йошев), Юнес Бенжелюн, Михаил Венков, Даниел Георгиев, Сержиньо, Даксон (66-Любомир Витанов), Христо Златински (83-Йордан Тодоров), Здравко Лазаров, Базил де Карвальо
Треньор: Емил Велев

ЛУДОГОРЕЦ : Урош Голубович, Шоко, Любомир Гулдан, Александър Барт, Йордан Минев, Станислав Генчев, Светослав Дяков, Марселиньо, Мирослав Иванов (64-Михаил Александров), Иван Стоянов (90-Димо Бакалов), Емил Гъргоров
Треньор: Ивайло Петев