Лудогорец Разград обърна Черноморец с 3:1

лудогорец-черноморец    Лудогорец Разград победи Черноморец Бургас с 3:1 в мач от 28-я кръг на “А” група.

Още в 4-та минута гостите от Бургас откриха резултата с попадение на Дяков.

“Орлите” на Ивайло Петев се развихриха и пренесоха играта в половината на Черноморец.

В 30-ата минута Шаешу от Черноморец загуби една топка в центъра и Иван Стоянов разигра перфектно с Емил Гъргоров за 1:1. Това бе 14-ото попадение на Стоянов в шампионата, което го изведе начело в голмайсторската листа.

Само няколко минути по-късно главният съдия на мача Стефан Спасов показа червен картон на треньора на гостите Димитър Димитров. Тогава нервите на Херо не издържаха и той нахлу на терена за да иска обяснения от съдията. Наложи се да бъде изведен от петима полицаи и придружен до трибуните.

В 37-та минута Кристофър Улембо събори Марселиньо пред вратарското поле и реферът посочи бялата точка. Тогава Херо напусна стадиона.

Зад топката застана Иван Стоянов, който безпощадно отбеляза за 2:1.

В 64-та минута контраатака за Лудогорец,Иван Стоянов вместо да стреля към вратата джентълменски подаде топката към Емил Гъргоров, който разстреля вратаря на гостите и покачи резултата на 3:1.

В 75-та минута Паланков извърши грубо нарушение срещу Барт, за което получи директен червен картон.

До края на срещата домакините от Лудогорец имаха още няколко положения, но не успяха да ги реализират.

С тази победа Лудогорец прибави нови 3 точки в актива си и вече има 64 точки , само на 2 от ЦСКА, който днес гостува на Миньор Перник.