Лудогорец – Литекс 1:1

лудогорец-литекс    Лудогорец Разград не успя да победи Литекс на стадион “Лудогорец Арена” в Разград.

Срещата завърши при резултат 1:1.

Мачът започна с равностойна игра на двата отбора, но след 20-та минута Лудогорец притсна  гостите от Ловеч в собствената им половина.

Натискът на “Орлите” доведе до няколко интересни ситуации пред вратата на ловчанлии.

В 20-та минута Кабаселе пропиля отлична възможност да открие резултата за Лудогорец . Само 5 минути по-късно това стори и Марселиньо.

Второто полувреме на срещата започна с вихрено темпо за домакините от Лудогорец.

Положения пред вратата на гостите от Литекс пропуснаха Иван Стоянов и Марселиньо. При положението на Марселиньо Итуа изби топката от голлинията, а след това Иван Стоянов не успя да даде добавка.

В 75-минута влезлият пет минути по-рано Момчил Цветанов бе изведен отлично от Мирасема, преодоля Шоко и вратаря Голубович и откри резултата за Литекс.

Радостта на гостите бе кратка – в 80-та минута Михаил Александров центрира точно в наказателното поле на “оранжевите”, където капитанът  Станислав Генчев засече топката и тя влетя във вратата на Пиргов. Резултатът стана 1:1.

До края на мача домакините от Лудогорец направиха още опити за отбелязване на гол, но без успех.

Срещата завърши с неблагоприятно за Лудогорец Разград реми.

Треньорът Ивайло Петев заяви: „Пак направихме много пропуски. Създаваме положения, но не можем да реализираме. Трети мач губим по един и същи начин. Съперникът днес ни вкара гол без да има голово положение. Владеехме инициативата през целия мач. За жалост не успяхме да победим и загубихме много важни точки. Титлата? Ще се борим за нея до края. Нашият отбор играе честно. Мисля, че от началото на сезона няма отбор, който да ни е надиграл. Не подценихме Литекс, напротив. Мисля, че играхме много добре. Донякъде се усети и липсата на Емил Гъргоров”.

ЛУДОГОРЕЦ: Голубович, Минев, Барт, Гулдан, Шоко, Генчев – к, Дяков, Марселиньо, Стоянов, М. Иванов (70 – М. Александров), Кабаселе (40 – Бакалов)

ЛИТЕКС: Пиргов, Занев, Итуа, Жос, Мирасема, Ваюши (70 – Цветанов), Т. Костадинов (68 – Колев), Попов, Йеленкович – к, Божиков, Никасио (64 – Г. Иванов)