Лудогорец Разград победи Ботев Враца с 3:0

лудогорец-ботев   Лудогорец Разград победи Ботев Враца с 3:0 в мач от 23-ти кръг на “А” група. Мачът се игра на стадион “Лудогорец Арена” пред изпълнени с фенове трибуни.

След победата си над Левски в София през изминалия кръг “Орлите” на Ивайло Петев възвърнаха самочувствието си и заиграха отново своята игра, радваща хилядите фенове на отбора.

Срещата започна с очакван домакински натиск. Още в 10-та минута след прекрасно извеждащо подаване на капитана Емил Гъргоров героят от мача с  Левски Иван Стоянов отбеляза първият гол за Лудогорец.

В 14-та минута Стоянов бе съборен в наказателното поле на Ботев, но Гъргоров не успя да реализира отсъдената от съдията дузпа.

До края на първото полувреме играчите на Лудогорец направиха още доста пропуски пред вратата на гостите от Враца.

Второто полувреме отново протече под диктовката на “Орлите”. След непрестанни атаки към вратата на гостите се стигна до 68-ата минута-  топката стигна до Миро Иванов в наказателното поле, където Николай Маринов го фаулира и главният съдия Ристосков за втори път отсъди дузпа в полза на Лудогорец. Този път зад топката застана голмайсторът Иван Стоянов, който не сгреши и покачи резултата на 2:0.

В 78-та минута на срещата капитанът на Лудогорец Емил Гъргоров изкупи пропуските си пред вратата на Ботев с отбелязването на третия гол за “Орлите”.

До края на мача последваха още доста пропуски пред вратата на гостите.

Треньорът на Ботев бе откровен и сподели. че няма претенции кън съдията за двете дузпи, които според него са отсъдени съвсем коректно.

Ивайло Петев не беше много доволен от представянето на Лудогорец: „Имахме доста положения през първата част, пропиляхме ги с лека ръка, което не ми хареса. Това е нещо, което трябва да подобряваме доста. Аз съм наясно, че няма да имаме толкова положения винаги. Определено второто полувреме бяхме по-слаби. След такъв мач с Левски не съм очаквал да направят чудеса. Просто трябваше да поведе с 3 или 4:0 през първата част. Играта не отговаряше на резултата и това вкара дисбаланс в нашите редици, но не мога да не съм доволен от трите точки”.

ЛУДОГОРЕЦ – БОТЕВ ВР 3:0
1:0 Стоянов 9′
2:0 Стоянов 68′ дузпа
3:0 Гъргоров 78′

ЛУДОГОРЕЦ: Петр, Барт, Мантула, Витиня, Шоко, Генчев (82 – Костадинов), Дяков (63 – Кашчелан), М. Иванов, Гъргоров – к, М. Александров (54 – Марселиньо), Стоянов

БОТЕВ: Митов, Маринов, Ванков – к (43 – Коконов), Найденов, П. Петров (73 – Илиев), Н. Николов, Балтанов, Христов, Мирчев, Данчев, Раденцов