Лудогорец Разград загуби с 2:3 от Славия

славия-лудогорец
снимка: Sportal.bg

Лудогорец загуби срещата със „Славия”  на стадиона в „Овча купел”. „Орлите” бяха по-добрите на терена, но  пропуснаха няколко чисти положения.

Двубоят започна с отличен шанс за гостите от Разград, като футболистите на Ивайло Петев можеха да открият резултата след само 4 минути игра. Михаил Александров се озова очи в очи с вратаря Стефан Кунчев, но стражът на “белите” се намеси брилянтно и опази мрежата си суха.

Резултатът беше открит от Петър Димитров в 22 минута. Отговорът на лидера обаче не закъсня, като само шест минути по-късно резултатът вече бе изравнен.

Иван Стоянов центрира от левия фланг, а централният бранител на “орлите” Александър Барт бе на точното място, засичайки топката с глава за 1:1.
В началото на второто полувреме „зелените” отново доминираха на терена. Лудогорец успя да осъществи обрат. В 51-та минута Шоко проби по дясното крило и намери Михаил Александров, който вкара с глава за 2:1.
Десет минути по-късно обаче домакините изравниха след изстрел от фаул на Владислав Златинов. Топката облиза гредата и попадна вътре в мрежата. В 79-та минута Петър Димитров вкара финалното попадение за „Славия”, с което крайният резултат стана 3:2.

Славия:  1.Стефано Кунчев, 21.Богомил Дяков, 19.Живко Желев, 6.Даниел Златков, 18.Филип Филипов, 14.Янко Сандански, 83.Йордан Юруков (46-23.Тайсуке Акиоши), 20.Радослав Димитров, 88.Петър Димитров, 9.Владислав Златинов (69-7.Владислав Романов), 17.Николай Божов (88-8.Георги Христов)

Лудогорец:  1.Урош Голубович, 33.Любомир Гулдан, 25.Йордан Минев, 5.Александър Барт, 20.Шоко (86-77.Витиня), 8.Станислав Генчев, 18.Светослав Дяков, 23.Емил Гъргоров, 7.Михаил Александров, 22.Мирослав Иванов (64-27.Кристиан Кабаселе), 73.Иван Стоянов