Лудогорец Разград разби с 5:0 Светкавица Търговище

лудогорец разград      Днес  на стадион ” Лудогорец Арена”  разградският Лудогорец посрещна Светкавица  Търговище в мач от 19 кръг на “А” група.

Първото полувреме на мача ще се запомни с многото пропуски пред вратата на гостите от Търговище и един отменен гона Йордан Минев, който бе изведен отлично от Гъргоров, но бе в засада.

След домакинския натиск в 45-та минута след центриране на Шоко футболистът на Светкавица Петър Трифонов вкара топката с плонж в собствената си врата.

Второто полувреме на срещата започна с вихрено темпо на домакините от Лудогорец.

В 66-та минута започна и очакваната от препълнените трибуни голова фиеста на “Орлите”.

Миро Иванов получи топката на 20-ина метра централно срещу вратата на Светкавица и с брилянтен  шут я прати в горния ляв ъгъл на Георгиев за 2:0.

В 79-та минута Георги Костадинов и Мишо Александров разиграха късо един корнер и последният центрира към Кабаселе, а белгийският младежки национал спря на гърди топката и после простреля Георгиев от точката на дузпата за 3:0.

В 83-та минута Георги Костадинов бе оставен сам в наказателното поле на Светкавица и след центриране на Шоко не остави шансове на вратаря на гостите Георгиев – 4:0 за Лудогорец.

В 90-та минута Шоко напредна отдясно и центрира по земя, а Кабаселе отблизо прати топката в мрежата на Светкавица и оформи крайното 5:0.

Лудогорец Разград остава едноличен лидер в класирането с 45 точки след 19 кръг на “А” група.