Лудогорец Разград е първият полуфиналист за Купата на България

купа на българия    Отборът на Лудогорец е първият полуфиналист за Купата на България, след като победи с класическото 3:0 Ботев Пловдив .

Срещата се игра на стадион “Христо Ботев” в град Пловдив.

Още в 5-та минута момчетата на Ивайло Петев имаха възможност да открият резултата. След центриране в наказателното поле футболист на домакините игра с ръка. Фалът не бе забелязан от главния рефер Стефан Спасов и той не отсъди дузпа.

След това “Орлите” взеха инициативата и в 21-та минута след отлично центриране на Йордан Минев Марселиньо отбеляза първия гол, като намери точно вратата с удар с глава от 5-6 метра.
Първото полувреме завърши с лоша контузия на Иван Стоянов, станала след меле с играча на домакините Петър Атанасов.Стоянов е със счупена скула и утре му предстои операция.

Второто полувреме на мача отново премина под диктовката на разградския отбор.

В 67-та минута  защитникът на домакините Венци Бонев получи директен червен картон и остави отбора си с 10 души. Той игра умишлено с ръка, за да попречи на Емил Гъргоров да остане сам срещу вратаря и получи червен картон.

В 76-та минута с точен удар извън наказателното поле Михаил Александров разстреля вратаря на домакините и удвои резултата. Третият гол бе дело на влезлият като резерва през второто полувреме Кристиян Кабаселе.

Треньорът на Лудогорец Ивайло Петев заяви след мача: “”Изиграхме добър турнирен мач и резултатът, който се получи, ни удовлетворява. Оставаме концентрирани за дубъл. Нямаме притеснения. Работим, за да няма психологически сривове, които да ни попречат. Климатът в отбора е прекрасен. Следващ съперник за купата? Каквото покаже жребия”

БОТЕВ (ПД) : Иванов, Аргиров, Бонев, Ив. Димитров, Бачев, Рахов, Й. Христов (85-Веселинов), Св. Петров (59-Огнянов), П. Атанасов, Д. Атанасов (64-Неделев), Александров