Лудогорец прегази с 5:0 Видима-Раковски

Лудогорец Разград   В мач от 18-ия кръг на “А” група лидерът Лудогорец Разград прегази като гост с 5:0 отбора на Видима.

На стадиона в Севлиево “Орлите” показаха, че са отборът, играещ най-качествен и атрактивен футбол и съвсем заслужено са водачи в класирането.

Станислав Генчев откри резултата още в 13-та минута, капитанът Емил Гъргоров отбеляза два гола в 32 и 34 минута, Иван Стоянов вкара в 44 минута.

Така Лудогорец се прибра на почивката с преднина от четири гола.

Второто полувреме на срещата бе с малко по-слабо темпо, но все пак Жуниньо Кишада отбеляза за 5:0 в 86-та минута.

С успеха Лудогорец натрупа 42 точки и временно дръпна с 6 точки на следващите го отбори. Головата разлика на тима пък вече е 41:7.

голмайстори: 0:1 Станислав Генчев 13, 0:2 Емил Гъргоров 32, 0:3 Емил Гъргоров 34, 0:4 Иван Стоянов 44, 5:0 Жуниньо Кишада 86

жълти картони: Георги Иванов и Георги Стойчев (Видима); Витиня (Лудогорец)
състави:
Видима-Раковски: Ивайло Василев, Цветомир Панов, Димитър Наков, Георги Иванов, Калин Щърков, Георги Стойчев, Руслан Иванов (52-Николай Чипев), Ахмед Хикмет (46-Пламен Кожухаров), Тодор Колев, Атанас Дреновички (46-Самет Ашимов), Кристиян Тафраджийски
Лудогорец: Урош Голубович, Йордан Минев, Александър Барт, Любомир Гулдан, Витиня, Станислав Генчев, Младен Кашчелан, Марселиньо (57-Жуниньо Кишада), Емил Гъргоров, Мирослав Иванов (52-Димо Бакалов) и Иван Стоянов (69-Михаил Александров).