Лудогорец пое пътя към титлата с 3:0 срещу Берое

Лудогорец Разград    Днес на стадион “Лудогорец Арена” Лудогорец домакинства на Берое в мач от17-ия кръг на “А” група.

Стадионът се напълни с фенове час преди началото на мача. Фенклубът на Лудогорец организира шествие от Часовниковата кула в центъра на Разград до входовете на “Лудогорец Арена”.

Духова музика и мажоретки с бели, зелени и червени знамена приветстваха двата отбора преди излизането на терена.

Гостите от Стара Загора излязоха с обновен състав и в него личаха имената на доста нови играчи, но това не им помогна да се противопоставят на Лудогорец.

Мачът започна с домакински натиск и Лудогорец можеше да открие резултата оше в 3-ата минута. Левият бек Йордан Минев проби добре и центрира в наказателното поле на Берое, но капитанът на гостите Ваня Дзаферович изчисти топката, преди тя да стигне до Емил Гъргоров.

Последва и опасно положение пред вратата на домакините. В общи линии птрвото полувреме на мача премина с много нерви и разправии на терена.

Истинският футбол започна през второто полувреме няколко опасни атаки в половината на Берое и една пред вратата на домакините.

В 55-тата минута на срещата започна и головата фиеста на Лудогорец.

След отлично подаване на капитана Емил Гъргоров Иван Стоянов простреля вратата на Берое. Само четири минути по-късно Стоянов отново вкара топката във вратата на гостите след красив изстрел от границата на наказателното поле.

Крайният резултат 3:0 оформи капитанът на Лудогорец Емил Гъргоров с удар от воле с левия крак.

С тази победа Лудогорец е едноличен лидер на върха на класирането преди утрешното гостуване на ЦСКА на Черноморец в Бургас.

ЛУДОГОРЕЦ – БЕРОЕ 3:0
1:0 Стоянов 55′
2:0 Стоянов 60′
3:0 Гъргоров 78′

ЛУДОГОРЕЦ: Голубович, Барт, Гулдан, Минев (81 – Витиня), Шоко, Генчев, Дяков, Марселиньо (65 – Кабаселе), Гъргоров, Бакалов (46 – Александров), Стоянов

БЕРОЕ: И. Иванов, Илиев, Дзаферович, Везало, Да Силва (73 – Еромоигбе), Велев, Овона, Каядо, Либераменто (73 – Абушев), Писаров (60 – Чипилов), Ангелов