Лудогорец Разград есенен първенец след 2:2 с ЦСКА

ЦСКА- Лудогорец Разград    Отборът на Лудогорец Разград ще зимува на 1-во място в “А” РФГ след равенството 2:2 с ЦСКА на стадион “Българска армия” в София.

Гостите от Разград попариха амбициите за победа на домакините само за 4 минути.

Футболистите на ЦСКА започнаха мача силно и поведоха само след 2 минути игра.  Делев стреля отдалеч, след като защитник на Лудогорец изби центриране от корнер. Вместо удар обаче, се получи перфектен пас към Мораеш, който останал почти сам на 3-4 метра пред вратата, нямаше как да сбърка – 1:0.

Няколко минути по-късно Мораеш получи добра центриране от Галчев и с много красив  удар с глава не остави шансове на Голубович- 2:0.

Вторият гол подейства като отрезвяващ душ за гостите от Разград, които поеха инициативата в свои ръце и набързо създадоха няколко голови положения.

В 34-тата минута главният съдия Георги Йорданов свири измислена и видяна само от него и помощника му засада и отмени чист гол на Емил Гъргоров.

Няколко минути по-късно Костадин Стоянов от ЦСКА събори Марселиньо в наказателното поле, но съдията отново си затвори очите и не свири дузпа за гостите от Разград.

Второто полувреме на срещата протече под диктовката на Лудогорец. Футболистите от Разград през цялото полувреме търсеха гола и в 85-ата минута капитанът на домакините Тодор Янчев направи  грешка в наказателното поле и подари топката на Кабаселе, който разстреля Мболи и намали на 2:1.

В 90-ата минута – центриране отляво стигна до бившия футболист на ЦСКА Иван Стоянов на далечната греда, а той с фамозен удар от въздуха прониза вратата на домакините за крайното 2:2!

Крайно недоволен от съдийството напусна стадиона  Кирил Домусчиев:

“Съдиите опорочиха мача. Ако този ЦСКА ще става шампион – жална му майка на българския футбол. Непрекъснато ги подпираха във възлови моменти. Допуснахме лесни голове, но на нас ни отмениха чисто попадение и не дадоха дузпа. Ако ЦСКА ще представя страната в Шампионската лига – представете си. През второто полувреме имаше само един отбор на терена. Имахме потенциал да върнем двата гола и го направихме. Когато във футбола има такива каубойци и такива съдии – какво да говорим. Не зная дали да не спра да давам пари за футбол и да се откажа. На “Лудогорец” такава титла в такава помия не му трябва”, заяви собственикът на Лудогорец след края на мача.