Черноморец Бургас и Лудогорец Разград завършиха 0:0

лудогорец-черноморец    В мач от 13-ия кръг на “А” група отборите на Черноморец Бургас и Лудогорец Разград не успяха да отбележат гол и завършиха при резултат 0:0.

Срещата в Бургас започна с леко превъзходство на домакините, но само за няколко минути “Орлите” успяха да изравнят играта и да създадат първото опасно положение пред вратата на Черноморец.

В 15-тата минута гостите от Разград имаха чудесна възможност да открият резултата, след като Мирослав Иванов премина през двама бранители и стреля, но Стоян Колев бе на мястото си и отрази удара му.

Малко по-късно Марселиньо опита удар от статично положение, но не бе достатъчно точен и топката излезе в аут.

Футболистите на Лудогорец взеха инициативата и започнаха атака след атака, но до гол така и не се стигна.

В 51-ата минута Асис бе изпуснат от Гулдан и се озова на отлична стрелкова позиция, но топката профуча покрай вратата на гостите от Разград.

В 65-та минута  Минев се озова очи в очи с вратаря на домакините Стоян Колев, но ударът му бе доста неточен и не застраши вратата на Черноморец.

До края на мача атаките и на двата отбора продължиха, но не се стигна до отбелязването на гол.

С нулевото равенство Лудогорец Разград отново е начело на класирането с 32 точки, колкото и ЦСКА, но с по-добра голова разлика.

В следващия кръг Лудогорец посреща Калиакра на “Лудогорец Арена”, а в последния кръг гостува в София на ЦСКА.

Състави:

Черноморец: Стоян Колев, Траян Дянков, Николай Николов, Енис Хайри, Жереми Фо-Поре, Лоривал Асис, Радостин Кишишев, Тодор Паланков (81- Яни Пехливанов), Жугурта Амрун-Жужу, Абел Анеси, Георги Андонов (80- Венцислав Христов)

Лудогорец: Урош Голубович, Гийерме Шоко (68- Юре Травнер), Лубомир Гулдан, Александър Барт, Йордан Минев, Станислав Генчев, Марселиньо, Емил Гъргоров (90- Кристиан Кабаселе), Мирослав Иванов (84- Иван Стоянов), Светослав Дяков, Михаил Александров