Лудогорец Разград разгроми Локомотив София с 4:0

лудогорец разград    В мач от 12-ия кръг на “А” група отборът на Лудогорец разгроми Локомотив София с 4:0.

Мачът започна с равностойни първи 10 минути.

Главният съдия Ахмед Ахмед на два пъти пропусна да свири дузпи за Лудогорец, но това не спря устрема на Орлите.

Натискът пред вратата на гостите от София се засилваше и в 31-та минута Шоко се включи по дясното крило, центрира в наказателното поле, където Марселиньо с глава откри резултата.

Втората половина на мача започна в бързо темпо и само 3 минути след началото й падна вторият гол за Лудогорец. В 48-ата Гъргоров изведе Станислав Генчев отдясно, а той с диагонален шут по земя удвои. Само две минути по-късно Шоко изведе Марселиньо зад защитата, финтира Савич и без проблем преодоля Галев за 3:0.

След третия гол домакините започнаха да се забавляват на терена и да  се редуват да пропускат пред вратата на Локомотив.

До края на мача Лудогорец пропусна още няколко голови положения, най-фрапиращите пропуски бяха на Иван Стоянов, Гъргоров и Шоко.

Явно футболистите на Лудогорец бяха решили да са любезни домакини и да не мачкат противника с двуцифрен резултат. За това помогна и отличната игра на вратаря на Локо Валентин Галев.

Все пак в  90-ата минута  Станислав Генчев вкара за 4:0. Той получи топката от Кабаселе на дъгата и с удар по тревата я прокара  под плонжа на вратаря на Локомотив.

С тази победа Лудогорец Разград запази позицията си на лидер в класирането.

състави:

Лудогорец: Урош Голубович, Гийерме Шоко, Лубомир Гулдан, Александър Барт, Йордан Минев, Станислав Генчев, Светослав Дяков, Жуниньо Кишада (67-Иван Стоянов), Емил Гъргоров (78-Тодор Колев), Марселиньо (83-Кристиан Кабаселе), Михаил Александров

Локомотив София: Валентин Галев, Дарко Савич, Йордан Върбанов, Милен Лахчев, Кристиян Добрев, Коста Янев, Румен Горанов, Васил Велев (66-Владислав Романов), Димитър Телкийски (76-Александър Манолов), Атанас Атанасов (46-Искрен Писаров), Марчо Дафчев