Лудогорец Разград загуби от Литекс с 2:1

лудогорец разград В дербито от 10-ят кръг на “А” група, Лудогорец загуби от Литекс с 2:1.

Срещата започна с високо темпо и бърз и динамичен футбол. В 19-та минута след далечен удар Георги Миланов откри резултата. В следващата атака домакините от Литекс удвоиха, след като от изпълнение на Христо Янев от пряк свободен удар топката влезе във вратата на Голубович.

В 27-ата минута Марселиньо стреля от малък ъгъл и успя да изненада Евгени Александров. Вратарят на Литекс изпусна топката да мине между краката му, а на сантиметри от голлинията за играча на Лудогорец остана да я добави във вратата.

Гостите от Лудогорец започнаха второто полувреме с вихрено темпо, но късметът не беше на тяхна страна- Станислав Генчев проби по десния фланг и пусна топката към Емил Гъргоров, който не я очакваше и стреля твърде слабо и неточно.

Цялото второ полувреме протече с натиск на Лудогорец, но топката така и не успя да влезе във вратата на Литекс.

Мачът завърши при резултат 2:1 за Литекс.

След срещата треньорът на Лудогорец Ивайло Петев заяви: „Ще си вземем нужните поуки. За напред не трябва да допускаме такива елементарни голове. Имахме ситуации, но не успяхме да ги реализираме. Трябва да се мине през всичко. Тази загуба ще изгради един характер в нашия отбор“.

След този мач нашите момчета са все още на първо място в класирането с абсолютно еднакви показатели с ЦСКА.