Лудогорец разби с 4:1 Миньор

лудогорец разград Лудогорец победи с 4:1  Миньор Перник и записа осмата си победа от началото на сезона в А група.

Гостите от Перник откриха резултата  в 13-ата минута и запазиха аванса си до края на първото полувреме, когато останаха с човек по-малко-  изгонен бе  Костадин Марков.

“Миньор” започна отлично  мача и Крум Бибишков пропусна да вкара още в седмата минута, но в 13-та Брахими откри резултата. Той се възползва от центриране след пробив отдясно на Милен Василев и преодоля с глава Урош Голубович.

Футболистите на “Лудогорец” веднага се впуснаха в атака, но преди почивката не стигнаха до изравнително попадение. В последните минути на полувремето Марков получи втори жълт картон и остави гостите с човек по-малко на терена.

Веднага след подновяването на играта “Лудогорец” върна равенството в мача.  Емил Гъргоров центрира от корнер и пласиралият се добре в наказателното поле Александър Барт вкара за 1:1.

В 61-ата минута Гъргоров направи втората си асистенция в мача, а защитникът Мариан Ярабица покачи за 2:1.

В 85-ата минута Марселиньо се разписа с глава, а в продължението Христозов фаулира резервата Жуниор Кишада в наказателното поле и Тодор Колев реализира отсъдената дузпа за крайното 4:1.

С тази победа Лудогорец отново излезе начело в класирането преди завършване на мача ЦСКА – Славия ( 0:2 на полувремето ).